Petr Skalka - acrofobie

Petr Skalka se narodil v Praze. První setkání s hudbou mu zprostředkoval jeho otec, koncertní mistr symfonického orchestru. Od konce osmdesátých let studoval violoncello na Konzervatoři v Plzni. Postupně ho zájem o \\\"starou\\\" hudbu a zejména obdiv ke způsobu, kterým dávní hudebníci přistupovali k hudbě, přivedl ke studiu na Schola Cantorum Basiliensis (Hochschule für Alte Musik) ve švýcarské Basileji. Zde se vyučil hře na violoncello a komorní hře u francouzského violoncellisty Ch. Coina. 

Jako hudebník pravidelně spolupracuje jako sólista a komorní hráč a proslulými hudebníky po celé Evrope.

Petr Skalka pusobí jako odborný asistent violoncellové hry na Schole Cantorum Basiliensis. V letech 2011 až 2015  vyučoval také na Hochschule für Musik v Norimberku. Nahrávky, na kterých se podílí zejména s ensemblem Café Zimmermann a kvartetem Rincontro byly několikrát nominovány evropskými prestižní cenami. (Diapason d'or, Choc de l'année du Monde de la Musique, Cinq étoiles de Goldberg, Recommandé par Classica etc.)

 

"I can't remember a cellist who has so definitively conquered the challenges of this gut-stringed instrument, played it with such richly satisfying tone and scrupulous intonation, and drawn such rapt and haunting inwardness from the slow movement. Skalka took an inventive and engaging occasional piece and uncovered profound beauty in it."

washingtonpost.com

"...le violoncelle grainé et félin de Petr Skalka, qui exulte d'ailleurs dans le Concerto pour violoncelle faisant montre d'un archet vigoureux et assertif, jouant avec les harmoniques, variant à l'envi les articulations."

musebaroque.fr